Termomodernizacja - Traugutta 3

Termomodernizacja - Traugutta 3

Konsorcjum stworzone przez nasze Przedsiębiorstwo oraz firmę Sylbud wygrało przetarg na termomodernizację nieruchomości przy ul. Traugutta 3. Budynek przeszedł gruntowny remont w zakresie:

  • izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej, pionowej i poziomej przyziemia
  • remontu i docieplenia elewacji oraz wymianą stolarki w częściach wspólnych,
  • remontu klatki schodowej,
  • wykonania instalacji odbiorczej c. o. wraz z przygotowaniem pomieszczenia pod węzeł cieplny

Prace rozpoczęły się w październiku 2017 roku, a zakończenie nastąpiło w czerwcu br. W pierwszej kolejności wykonane zostały prace związane z izolacją oraz adaptacją pomieszczenia na węzeł cieplny. Wykonanie izolacji miało na celu odcięcie budynku od wilgoci przenikającej z gruntu. Izolacja została wykonana wcześniej aby budynek mógł osuszyć się.

Kolejny etap prac obejmował wykonanie dociepleniu stropu budynku. Następnie wiosną 2018 roku rozpoczęły się prace najbardziej efektowne, po wykonaniu których najlepiej widać zmiany zachodzące w budynku, czyli remont klatki schodowej oraz remont i docieplenie budynku. Prace na klatce schodowej polegały na wymienia stolarki okiennej i drzwiowej w częściach wspólnych. Odremontowane zostały balkony. Odnowiono bramę wejściową. W związku z przyłączeniem budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej wykonana została instalacja odbiorcza na klatce schodowej. Kolejne prace to wygładzenia ścian, zabudowa instalacji c.o. oraz odmalowanie klatki schodowej. Efekt wykonanych prac przedstawiamy poniżej.

Remont elewacji to zawsze duże wyzwanie, z którym i tym razem sprawnie sobie poradziliśmy. Budynek po II Wojny Światowej został pozbawiony detali architektonicznych. W związku z tym po mimo znajdowania się w strefie ochrony konserwatorskiej  miał możliwość wykonania docieplenia ściany frontowej. Na zdjęcia prezentujemy widok elewacji frontowej oraz wschodniej. Prace te trwały aż do czerwca bieżącego roku.

Na poniższych zdjęciach zobaczyć możecie Państwo jak zmieniła się brama wejściowa po wykonanych pracach. W budynku została wykonana również wymiana stolarki w częściach wspólnych. Okna pvc oraz drzwi prowadzące na tył budynku. Drzwi oraz schody prowadzące do dwóch części klatki chodowej – drewniane również zostały wymienione.

 

Termomodernizacja budynków mieszkalnych w Przemyślu

Cele: Poprawa efektywności energetycznej 5 wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Przemyśla: ul. Barska 3, ul. Frankowskiego 2, ul. Kazimierza Wielkiego 12, ul. Traugutta 3, ul. Chopina 2a