Renowacja bram wejściowych

Szanowni Państwo ostatni czas nie sprzyjał długim spacerom, dlatego chcemy zaprezentować wykonane przez naszych pracowników prace konserwatorskie w zakresie odnowienia i rekonstrukcji zabytkowych drzwi i bram.

Naszą pierwszą propozycją dla Państwa jest renowacja bramy wejściowej w kamienicy przy ulicy Franciszkańskiej. Prace były prowadzone pod nadzorem oraz przy wykorzystaniu dotacji Konserwatora Zabytków. Polegały one na oczyszczeniu istniejących drzwi, uzupełnieniu ubytków za pomocą stempli dębowych, następnie szpachlowaniu i malowaniu lakierobejcą w kolorze ciemny kasztan. Elementy metalowe zostały oczyszczone oraz odmalowane farbą w kolorze grafitowym.

Kolejnymi propozycjami są wykonane rekonstrukcje drzwi wejściowych do nieruchomości przy ul. Okrzei i ul. Racławickiej. Brama wejściowa przy ul. Okrzei była całkowicie zrekonstruowana. Jak widać na poniższych zdjęciach, stan drzwi był bardzo zły, dlatego w porozumieniu z właścicielem nieruchomości uzgodniono wykonanie nowych drzwi, na wzór istniejących. Jedynymi elementami wykorzystanymi przy rekonstrukcji były szyby z ornamentami. Prace prowadzone były w oparciu o decyzję Konserwatora Zabytków.

Stolarka ta została wykonana z drzewa dębowego, trzykrotnie malowanego lakierobejcą w kolorze dąb złocisty.

Brama wejściowa do budynku przy ul. Racławickiej została częściowo zrekonstruowana. Ościeżnica została oczyszczona, uzupełnione zostały ubytki, a następnie została ona odmalowana. Ozdobne elementy starej bramy zostały oczyszczone, osadzone na zrekonstruowanych skrzydłach drzwiowych. Całość została odmalowana trzykrotnie lakierobejcą w odcieniu dąb złocisty.

Ostatnią propozycją są drzwi wejściowych do nieruchomości przy ul. Konopnickiej. Zostały one wykonane z drzewa dębowego, malowanego lakierobejcą w kolorze dąb złocisty. Przy wykonywaniu prac starano się odwzorować wygląd wcześniejszych drzwi.

Wykonywane przez nas remonty, rekonstrukcje i naprawy stolarki zewnętrznej drzwiowej zawsze są uzgadniane z Konserwatorem Zabytków i realizowane zgodnie z jego zaleceniami.

W związku z obecną sytuacją w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 16 678-34-16.

Zapraszamy wszystkie Wspólnoty Mieszkaniowe, osoby prywatne oraz instytucje do współpracy.