Remont lokalu mieszkalnego przy ul. Smolki

Remont lokalu mieszkalnego przy ul. Smolki

Szanowni Państwo chcielibyśmy zaprezentować Państwu efekt wykonanego remontu lokalu mieszkalnego przy ul. Smolki, który zostanie przekazany na rzecz Repatriantów z Kazachstanu.

Nasze Przedsiębiorstwo wykonało w całości remont lokalu mieszkalnego składającego się z przedpokoju, kuchni, łazienki oraz dwóch pokoi. Zakres prac był szeroki. Obejmował on wymianę stolarki okiennej i drzwiowej –wymiana drzwi wejściowych wraz z poszerzeniem otworu drzwiowego, wymiana 3 sztuk drzwi wewnętrznych oraz wymiana 2 sztuk okien zespolonych. Wykonano przebudowę łazienki – wyburzono ścianę działową z cegły i wykonano nową ścianę działową z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym. Wykonano naprawę i wymianę wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z wymianą przyborów (ustęp, kabina prysznicowa z brodzikiem, zlew z baterią, umywalka z baterią, wykonanie podejść pod pralkę). W łazience zamontowano piec dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania oraz remont przewodów kominowych wentylacyjnych i spalinowych. Wykonano wewnętrzną instalację centralnego ogrzewania oraz centralnie ciepłej wody. W związku ze zmianą sposobu ogrzewania lokalu wyburzono jednostki zduńskie. W mieszkaniu wykonano remont instalacji elektrycznej. We wszystkich pomieszczeniach wykonano wymianę posadzek i podłóg wraz z wykonaniem izolacji termicznej i przeciwwilgociowej, wymianę okładzin ściennych, naprawę tynków wewnętrznych, ocieplenie od wewnątrz ścian zewnętrznych. Wykonano podwieszane sufity z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym wraz z izolacją termiczną. Dodatkowo wykonano przemurowanie pęknięć ścian wewnętrznych. Na końcu wykonano malowanie ścian i sufitów zgodnie z wytycznymi inwestora, którym była Gmina Miejska Przemyśl.

Wyposażenie lokalu w całości zakupione zostało przez Urząd Miejski Przemyśl w ramach środków przyznanych na przyjęcie repatriantów.