Remont klatki schodowej - Ratuszowa 3 

Remont klatki schodowej - Ratuszowa 3 

Wspólnota Mieszkaniowa Ratuszowa 3

Końcem 2018r. zakończyliśmy remont przepięknej klatki schodowej w kamienicy przy ul. Ratuszowej 3 w Przemyślu. Kamienica ta objęta jest indywidualną ochrona konserwatorską, poprzez wpis do rejestru zabytków. Z okresu budowy w końcu XIX wieku zachowała bryłę oraz bogaty wystrój elewacji frontowych, a również interesujące detale wyposażenia. m.in. drzwi główne, balkony z kutymi ozdobnymi balustradami i właśnie klatkę schodową.

Zakres prac obejmował:

  • szpachlowanie i malowanie ścian klatki schodowej,
  • odmalowanie balustrad i cokołów,
  • czyszczenie i malowanie schodów,
  • wymiana i renowacja stolarki drzwiowej w klatce schodowej,
  • wykonanie posadzki z płytek.

Wszystkie prace zostały przeprowadzone zgodnie z projektem oraz w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę.

Drzwi wewnętrzne prowadzące do wspólnych przedpokoi zostały poddane renowacji, natomiast drzwi prowadzące na balkony zostały wykonane w całości przez Zakład Remontowo Budowlany (podobnie jak i całość pozostałych prac).

Na szczególną uwagę zasługuje wykonanie posadzki na I i II piętrze. Zgodnie z projektem została ona wykonana z płytek zamawianych z Hiszpanii. Tworzą one bardzo ładny wzór, który kolorystycznie odpowiada kolorom ścian.

Zainteresowanych zapraszamy do współpracy.