Frezowanie kominów

Frezowanie kominów

Frezowanie kominów, czyli potocznie zwane rozwiercanie przewodów kominowych. Jest to metoda umożliwiająca bezinwazyjne dostosowanie przewodów kominowych o wąskim przekroju do podłączeń urządzeń grzewczych, które wymagają kominów o większym przekroju. W związku z brakiem konieczności rozkuwania komina na całej długości metoda ta generuje niższe koszty wykonania remontu.

Usługę tą wykonujemy:

  • gdy kominy wykonane są z cegły
  • komin jest wybudowany bez dużych skosów i załamań
  • umożliwiony jest dostęp do wylotu komina

Frezowanie komina powinniśmy wykonać gdy doszło do rozszczelnienia komina, świadczyć o tym może:

  • w miejscach przebiegania przewodów kominowych wyczuwamy zapach dymu lub swąd kojarzący się z zapachem wędzonki
  • podczas palenia wydobywa się dym do pomieszczenia
  • przy wylocie kominów ponad dachem zbierają się osady smolne
  • na kominie ponad dachem lub na strychu bądź na ostatniej kondygnacji pojawiają się brązowe plamy na kominie

Telefon kontaktowy: (016) 678 53 30, tel. kom: 512 125 482

Frezowanie komina wykonywane jest w celu polepszenia szczelności przewodów kominowych, choć samo w sobie pogarsza jego szczelność. W przypadku chęci uszczelnienia kominów zaleca się po wykonaniu frezowania zamontować wkład kominowy lub wykonać szlamowanie komina masą poprawiając szczelność komina.

Sposób wykonania tej usług jest koleją ważną kwestią dla Państwa. Zapewniamy, że nie frezujemy przewodów kominowych „na mokro”, nie ma więc możliwości zalania pomieszczenia w którym znajduje się wyczystka. Wszelkie prace prowadzone są na dachu ponadto posiadamy specjalistyczny sprzęt, który powstały podczas rozwiercania urobek zbiera – jest to forma dużego odkurzacza przemysłowego. Jest to kolejne udogodnienie, które zapewnia, że zapylenie pomieszczenia będzie znikome. Wykonywanie wyżej wymienionych prac, nie będzie narażało Państwa na dodatkowe koszty w postaci zużycia prądu, gdyż posiadamy własny agregat zasilający naszą frezarkę.

Nasza firma oferuje Państwu usługę frezowania kominów na bardzo wysokim poziomie oraz sprzętem najwyższej jakości. Wykfalifikowaną kadre specjalistów i ich doświadczenie w prowadzeniu prac renowacyjnych kominów w domach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych czy budynkach przemysłowych. Pracownicy Nasi posiadają uprawnienia, które pozwalają im na wykonywanie powyższych prac, jest to regulowane w rozporządzeniu ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16.08.1999 w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego frezowaniem kominów może zajmować się jedynie osoba posiadająca uprawienia mistrza kominiarskiego.